Er wordt aardig wat geklust en gewerkt in Urk!, want de zaak van Teun is bijna klaar. Klaas wordt in zijn nieuwe huis gelijk aan het werk gezet en Derrekien en Tony maken vorm van de pop-upstore.
Pony staat op stal
Voor het eerst gaat Greetje langs bij Teun met haar riksja. “We zijn toch niet in Thailand”, roept Teun verschrikt. “Heb je die van die zwerver uit Amsterdam? Eén keer in zo’n ding rijden je je wil er ook eentje.” Daarna gaan ze snel naar binnen, want Teun is druk bezig om zijn winkel helemaal in te richten. Daar bespreken de twee de situatie bij Greetje. Want het is voor haar nog altijd een goede draai vinden nu ze gescheiden is. “De pony staat op stal”, voegt ze eraan toe. “Ik ben op mezelf gefocust momenteel.” En ook met haar riksja plannen, want ze gaat samen met Jelle Keppel het dorp rond over de geschiedenis. Bekijk hier de uitgebreide rondgang door het dorp.
Pop-upstore
Derrekien is druk bezig met haar pop-upstore, alleen ze moeten nog wel een locatie hebben. Tony heeft twee boxen beschikbaar op het industrieterrein, waar ze gratis in kunnen. Maar Derrekien is niet al te enthousiast. “Ik zie het al voor me. Ik in de winkel en jullie bier drinken, dat gaat niet gebeuren. En ik zie het niet voor me dat iedereen naar het industrieterrein gaat rijden.” Bij het tweede pand is ze enthousiaster, toch wordt er een rit gemaakt richting het oude dorp. Daar ziet ze voor haar boeiendere opties, zoals een oude verlaten hoedenwinkel. En Tony draagt de oude bank aan. Dat lijkt in alles de ideale optie en gaat door Tony uitgezet worden.
Schommelen
Gerda en Klaas zijn net ingetrokken in het nieuwe huis en dan is het nu tijd om alles in te gaan richten. Met name de tuin is al tijden een heet hangijzer. Want Klaas wil graag een buitenkeuken, waar Gerda speeltoestellen wil. Onzin vindt Klaas, er zijn speeltoestellen in de wijk. Toch duurt het niet lang voor hij allemaal hout in elkaar staat te schroeven voor een schommel. Mathilde en Jannie gaan over naar een volgende klus, want het wagentje in de paardenstal moet een nieuw lakje krijgen.
➡ Gezellig meekletsen over Urk! ? Word lid van deze gezellig Facebook-groep!
