Vorige maand maakte RTL-baas Peter van der Vorst bekend dat Temptation Island definitief niet meer terug zal keren op de buis. Hij vond het programma ‘niet meer van deze tijd’. In gesprek met de Nieuwe Revue klapt oud-deelnemer Sonny Lorenzo nu uit de school.
Medische check
Sonny denkt dat hij eigenlijk al niet eens door de medische check had moeten komen. “Tijdens dit gesprek gaf ik direct aan dat mijn vader zelfmoord had gepleegd door huwelijksproblemen.” Dat deerde RTL niet. “Wij ondertekenden een eenzijdig contract met een boeteclausule van 5000 euro als we het programma vroegtijdig zouden verlaten.”
Volledig ingestort
Volgens Sonny werden kandidaten helemaal gek gemaakt achter de schermen. “Op een regenachtige dag, toen een geplande poolparty in het water viel, werd ons aangeraden veel alcohol te drinken. Na aanzienlijke inname werd mij een videoboodschap getoond, precies op het moment dat ik het mentaal niet meer aankon. De gemonteerde beelden van mijn partner zorgden ervoor dat ik volledig instortte. Ik at en sliep niet meer, raakte oververmoeid en viel in een diep isolement. Toen ik meerdere keren aangaf het programma te willen verlaten, werd dit tegengehouden door de boeteclausule.”
Suïcidaal
“Pas toen mijn mentale gezondheid zichtbaar achteruitging en ik suïcidaal gedrag vertoonde, mocht ik vertrekken zonder de boete te hoeven betalen. Van enige nazorg was geen sprake: ik werd simpelweg in een taxi gezet en aan mijn lot overgelaten. Na mijn terugkeer in Nederland belandde ik in een diepe depressie.” Sonny nam een riskante mix van drank en drugs. “Na mijn deelname heb ik meerdere keren aangegeven bij RTL dat het veel te ver was gegaan. Reality-tv draait om kijkcijfers, maar niet ten koste van de mentale gezondheid van de deelnemers. Het is hoog tijd voor verandering.”
➡ Niets missen van Temptation Island? Volg deze Temptation Island Facebook-groep!