Noem eens een talentenshow. Idols! Fout. X Factor! Fout. The Voice of Holland! Fout. Of nou ja, fout, fout… het zijn allemaal goede voorbeelden van populaire talentenshows, maar vandaag willen we het hebben over Starmaker! Waar Idols het levenslicht zag in 2003, werd Starmaker in 2001 al gelanceerd. En het was een kruising tussen een talentenjacht én een realityshow. We vertellen je er meer over.
In Reality Classics haalt Love Reality een oude realityserie van zolder. Die zolder is behoorlijk stoffig, de klassiekers die we bespreken zijn al lang en breed van de televisie verdwenen. Maar dat betekent absoluut niet dat ze geen aandacht meer verdienen. Het tegenovergestelde is waar!
Starmaker
Na het succes van Big Brother kwamen er ongeveer 1000 spin-offs van deze megahit op televisie en Starmaker was er daar één van. De makers moeten gedacht hebben: wat als we allemaal willekeurige mensen bij elkaar zetten in een huis, maar dan (anders dan in BB) mét talent in plaats van zonder? En zo geschiedde: er werd een groep geselecteerde jongeren verzameld in het oude Big Brother-huis en die moesten omgeturnd worden tot band. Het resultaat was Starmaker, dat op Yorin werd uitgezonden.
Programma-uitleg
In het oude Big Brother-huis volgden de aspirant-muzikanten allerlei workshops en elke week werd er één deelnemer naar huis gestemd door het publiek. De bedoeling was om zes jongeren over te houden, maar opvallend genoeg werd daar van afgezien. De kijkers én de deelnemers wilden op een gegeven moment niemand meer laten vertrekken, waardoor de band zeventallig werd in plaats van zestallig.
K-otic en Sita
Anna Speller, Bart Voncken, Bouchra Tjon Pon Fong, Martijn Terporten, Rachel Kramer, Sita Vermeulen en Stefan de Roon trokken aan het langste eind. Daarvóór werd er echter al een hit gescoord als ‘Starmaker’, waarmee de kandidaten één hit scoorden met de single Damn (I think I love you). Uiteindelijk werd de groep K-otic gevormd, waarvan Sita Vermeulen het absolute uithangbord werd. Zij deed even later een ‘Robbie Williamsje’ (Take That) en splitste zich af. Ze scoorde meerdere hits, onder andere: Lopen op het water (met Marco Borsato), Happy en Als je iets kan doen.
