De droomdate van Marco en Joyce in Winter Vol Liefde heeft een onverwachte wending genomen als laatstgenoemde niet helemaal lekker wordt. Ondertussen lijkt Edith steeds beter te weten waarom Aroen niet bij haar past, heeft Saul een gesprek met zijn ex, komt er voor Benjamin een nieuwe man langs en krijgt Guido het steeds moeilijker.
Niet zijn partner
Voor Aroen is het vandaag een spannende dag bij Edith. Hij gaat voor het eerst skiën, maar dat verloopt niet zo vlekkeloos. Hij komt niet vooruit en kent niet eens de basis van skiën. “Hier zit nog zoveel werk in”, vertelt Edith dan ook maar meteen eerlijk. Maar of ze zin heeft om die tijd erin te stoppen, is nog maar de vraag. Ze baalt ervan dat Aroen niet veel vragen stelt en alhoewel hij denkt dat ze op goede voet staan, twijfelt Edith enorm of hij haar wel bij kan houden.
Als de twee het later opnieuw over het geloof hebben, dan is Aroen wel iets opgevallen. “Aan de ene kant hele warme vrouw. Aan de andere kant staat ze niet open voor veranderingen.” Al lijkt Edith vooral niet open te staan voor verandering als het om geloof gaat. “Hij geeft nu zo duidelijk aan dat het op nummer één staat bij hem en dat is ook prima, maar ik ben niet zijn partner daarin. Ik denk zelfs niet vriendschappelijk, want hij zal dat met mij nooit kunnen delen.”
Met je ex op pad
Saul heeft het zichzelf niet makkelijk gemaakt in Winter Vol Liefde. Terwijl Amy Rose inmiddels stapelverliefd op hem is, heeft hij ook zijn ex Rafaella nog over de vloer. Maar voor wie moet hij kiezen? Hij gaat met ex Raf op date om erachter te komen wat er nog tussen hen is. Saul: “Ik voel wel iets voor Raf. Dat wat je vijf jaar lang samen had, dat gaat niet zomaar weg. Dat is vooral die vriendschap die er nog is. Maar ik denk dat vriendschap een hele sterke basis is voor een goede relatie.”
Hij vraagt zich dan ook af hoe Raf in de hele situatie zit. “Ik vind Amy een leuke meid en als je haar leuk vindt, dan moet je daarvoor gaan. Voor ons is er in de afgelopen dagen toch niet echt iets veranderd. En dat ligt niet aan jou en dat ligt ook niet aan mij, maar dat is gewoon die situatie hier.” Of zij nog iets ziet in hun? “Dat kan ik nu niet zeggen. Dat is toch niet realistisch? Elke keer zit Amy ertussen. Ik zie dat dat meisje verliefd op je is, die kijkt helemaal tegen je op. Wat je nu met haar hebt, dat gaat met ons nooit meer zo zijn.” Raf heeft ook niet het idee dat hun gevoelens nog zullen veranderen, terwijl Saul ook nog steeds wel twijfelt of Amy Rose wel past in zijn leven. Een ding weet hij wel: De twee nieuwe dames mogen naar huis.

Onverwachte wending tijdens droomdate
Marco heeft een bijzondere date geregeld samen met Joyce. Ze worden door husky’s vooruit getrokken op een slee. Een droomdate voor beide. In eerste instantie staat Marco aan het roer, maar na een koffiepauze mag Joyce de slee beteugelen en dat blijkt zwaarder te zijn dan gedacht. Ze wordt er duizelig van en stopt even. Joyce heeft nog steeds zware bloedarmoede, dat is na de chemo nooit meer goed gekomen. Terwijl Marco zich zorgzaam opstelt, merkt hij dat hij het ook moeilijk vindt.
“Ik moet zeggen dat zijn voor mij ook wel flashbacks eigenlijk. Ik ken dit, ik weet wat het is. Ik weet hoe iemand is met bloedarmoede die duizelig is. Ik heb dat allemaal meegemaakt van heel dichtbij. En vergis je niet. Voor mij is het een trauma geweest, klaar. En niet een klein trauma. Het is echt super heftig om iemand te zien verteren. En dan doet dat wat met je. Dat is een feit.” Ondertussen voelt ook Joyce zich er rot over. “Ik voel me dan bijna schuldig. Dan heb je er weer zo één. Je kan er niet zo veel aan doen. Het is gewoon zo. Maar we kunnen het er gewoon over hebben, dat is goed.”
Eenmaal terug in het boetiekhotel wordt Marco al opgewacht door Mariëlle. Ze heeft haar koffer al gepakt. “Marco, ik val maar meteen met de deur in huis. Ik ga lekker naar huis. Ik vind je een aardige man, je hebt een enorm fijne stem. Ik voel het verder niet. Ik vond het ook wel een beetje jammer dat je weinig interesse toonde. Dat kan er ook mee te maken hebben dat je je pijlen al ergens anders op gericht had.”
Nieuwe man
Nadat Benjamin ervoor gekozen heeft om Joshua naar huis te sturen, is hij weer alleen. Dat blijkt echter van korte duur, want binnen no time staat Michiel op de stoep. Michiel heeft lang haar, maar wil dat niet per se houden. Hij is de afgelopen drie jaar bezig om zijn haar te laten groeien om het te kunnen doneren aan een stichting voor kinderen die kanker hebben. En dat vindt Benjamin wel een mooi gegeven. ‘Eindelijk iemand die ook aan anderen denkt.’ De twee maken zich op voor een middagje paragliden.
Lastig
Voor Guido wordt het er niet makkelijker op in Zweeds Lapland. “Ik vind het lastig allemaal, want ik denk dat Marja door haar vragen eigenlijk laat zien dat ze op een andere manier geïnteresseerd is. Ze is echt oprecht geïnteresseerd, ze vraagt me heel veel dingen. Esmeralda laat het meer met haar gedrag zien dat ze me misschien wel leuk vindt. Dus ik ben heel erg in de war.”
Vandaag hoeft hij niet al te veel na te denken, want ze gaan met zijn allen shoppen. Maar of dat nou zo slim is… “Ik vind het echt serieus geen reet aan om met twee vrouwen te winkelen. Ik vind het echt kut. We hadden ook niets gepland. Ik probeer altijd zo doelgericht door de supermarkt te lopen. Het was net alsof ik in een auto reed met twee navigatiesystemen en ze hadden allebei een andere route gepland. Ik was helemaal verdwaald in mijn eigen supermarkt. Geen succes.” Later neemt Marja Guido even apart en geeft ze toe dat ze hem een leuke man vindt. Hij vindt haar ook een heel leuke vrouw, maar hij zit ook met Esmeralda in zijn hoofd. Voor wie zal hij gaan?
➡️ Niets missen van Winter Vol Liefde? Volg ook de Facebook-groep!

