In de nieuwe aflevering van Ik Vertrek krijgen we te maken met Nienke en Lysanne. En… dames, heren, dat wordt me een aflevering. Om jullie alvast warm te maken: dit tweetal koopt een guesthouse in Portugal voor maar liefst vijf keer hun budget, zonder voorbehoud van financiering. Tja, wat kan er ook misgaan?
Nienke en Lysanne in Ik Vertrek in Ericeira, Portugal
Ik Vertrek-deelneemsters Nienke Matse (27) en Lysanne Peters (31) zijn helemaal klaar met de Nederlandse 9-tot-5-mentaliteit. Alle stress in ons landje. Ze willen lekker dagdromen, ze willen lanterfanten en flierefluiten, en dat in Portugal. Het tweetal koopt een bestaand guesthouse in het pittoreske Ericeira, vlak bij Lissabon, over en nou ja, daar kleven wat haken en ogen aan.
‘Waarom’, denk je misschien, en voordat we bij de financiële struggles zijn moeten we melden: Nienke is in het dagelijks leven ADHD-coach en een echte stuiterbal. Lysanne is HR-adviseur en blijft liever kalm. Beide dames spreken geen woord Portugees (al moet ‘obrigado’ toch wel mogelijk zijn) én noemen zichzelf ‘behoorlijk prettig gestoord’. Dat komt ook wel tot uiting in Ik Vertrek, want het guesthouse dat ze kopen kost vijf keer hun budget. Het wordt allemaal nog wat erger: ze betalen 20 procent van het bedrag aan en krijgen één maand de tijd om de rest bij elkaar te krijgen. Maar… rustig aan, alles komt goed.
Totáál geen ervaring
Nienke en Lysanne hebben wel ideeën (een dormroom met acht bedden en drie privékamers opzetten), maar geen ervaring. De twee hebben nog nooit een koophuis gehad of zelfs voor gas, water en licht betaald. Dat deden hun huisgenoten vroeger immers. Wat ze wel hebben? Een flinke bak optimisme, een ‘netwerk van investeerders’ en een paar ex-scharrels die ingeschakeld worden om mee te denken. En er ligt ook al een toekomstplan: er moeten surfgasten gelokt worden en Nienke wil ‘ADHD-getaways’ opzetten.
Je raadt het al: dit gaat allemaal veel langzamer dan gepland. De financieringsdeadline komt dichterbij en het wordt de twee langzaam maar zeker nogal heet onder de voeten. Er zijn twijfels, er wordt weinig geslapen. Nienke komt tot het besef: “Alles gaat bij ons altijd anders dan gepland en dat is eigenlijk doodeng.”
➡ Niets missen van Ik Vertrek en lekker meepraten? Sluit je dan aan bij de Ik Vertrek Fans Facebook groep!
