Mathijs is de vierde man die voor Elsje afreist naar Hammerstrand in Zweden in Winter Vol Liefde. Hoewel Elsje het al erg gezellig heeft met Gilbert, staat met de komst van Mathijs haar absolute topfavoriet op de stoep. De 49-jarige Mathijs is voormalig eigenaar van een slijterij en woont op slechts een sneeuwworp afstand van Elsje.
Mathijs voor Elsje in Winter Vol Liefde
Mathijs kent het Zweedse leven door en door. “Ik denk dat het een voordeel is dat ik weet hoe het hier in Zweden eraan toegaat”, vertelt hij. “De winter is wat langer en je moet af en toe wat sneeuwruimen. In de zomer is het juist veel grasmaaien, want het blijft 24 uur licht en dan groeit het gras gewoon door.” Het leven in Zweden vraagt aanpassing. “Het gaat hier allemaal net even anders. En ik denk dat we daar dus al een voordeel in hebben, omdat we weten hoe het hier werkt.”

Mathijs vindt Zweedse vrouw lastig
Ook op relationeel vlak ziet Mathijs mogelijkheden. “Een Zweedse vrouw is lastiger”, geeft hij toe. Hoewel hij wat Zweeds spreekt, is het niet voldoende om echt aansluiting te vinden. “Ik ga veel met Nederlanders om, dus het Zweeds oefenen is lastig.” Elsje sprak hem daarom direct aan. “De manier waarop zij de dingen zegt en doet. En het is een leuke vrouw om te zien. Daar kun je verder op borduren.”
Toch voelt deze stap spannend voor Mathijs. “Dit wordt weer een sprong in het diepe. Het is de eerste date die ik sinds 35 jaar heb.” Na jarenlang samen te zijn geweest, staat hij nu weer alleen. “En alleen is maar alleen. Het is veel gezelliger en leuker met z’n tweeën.” Juist dat gevoel gaf de doorslag. “Daarom heb ik gedacht: waarom ook niet?” Of Elsje haar topfavoriet ook daadwerkelijk als levenspartner ziet en of Mathijs zijn voorsprong weet te verzilveren, zal de komende tijd blijken in Winter Vol Liefde.
➡️ Niets missen van Winter Vol Liefde? Volg ook de Facebook-groep!