Lennart Klipp is de nieuwste expert in Married at First Sight. In Married at First Sight krijgen we altijd te maken met de nodige pasgetrouwde koppels, maar die worden bijgestaan door een team van experts. Eén van die experts in Lennart Klipp, die al eerder te zien was op de televisie, in Iris en de 12 dates met Iris Hond.
Lennart Klipp in Married at First Sight
Lennart Klipp werkt sinds 1996 in Nederland maar ook ver daarbuiten als psycholoog/coach, trainer en ‘keynote spreker’. Daarnaast runt hij sinds 2016 een praktijk in Hollywood in Los Angeles. Zijn specialisme is te vinden op het gebied van persoonlijk leiderschap, wat volgens de psycholoog bestaat uit ‘het creëren van een gezonde mindset, effectief om leren gaan met je emoties, het onderhouden van betekenisvolle relaties en het versterken van je innerlijk kompas zodat het je de weg wijst waar je ook heen gaat’.
Effectief Aanmodderen
Ook thema’s als zelfbewustzijn, zelfvertrouwen en zelfliefde worden echter vaak aangesneden in zijn coachingspraktijk. In 2018 publiceerde Klipp daarnaast een zogenaamd ‘anti-zelfhulpboek’ genaamd Effectief Aanmodderen, over ‘ accepteren dat het leven rommelig en uitdagend is, en leren hoe je daarmee omgaat’. Verder was de psycholoog te zien in de televisiedocumentaire Iris en de 12 dates (op Net5 uitgezonden in 2019), waarin hij pianiste Iris Hond bijstond in haar zoektocht naar de liefde.
In datzelfde jaar, 2019, kreeg Klipp van de LINDA de vraag: ‘Hoe kom je in godsnaam van een slechte date af?’ “Trek de ontmoeting uit de romantische hoek en maak hem ‘gewoon'”, adviseerde hij. “Houd het laagdrempelig en ongedwongen. De druk op de situatie is dan minder. Dat helpt om minder hoge verwachtingen te hebben. Is het gezellig? Mooi. Heb je iemand wat beter leren kennen en smaakt het naar meer? Helemaal mooi! Was het een ongemakkelijke toestand? Jammer, maar gelukkig duurde het niet lang en heb je tenminste je koffie/wandeling/work-out gehad voor vandaag.”
“Ik ben ontzettend blij met dit nieuwe project”
Op 25 maart 2025 verwelkomde RTL Klipp bij Married at First Sight: “Welkom Lennart! Dit seizoen voegt psycholoog Lennart Klipp (persoonlijke ontwikkeling) zich bij het MAFS expertteam. Seksuoloog Eveline Stallaart en relatiedeskundige Anne Campagne zijn er ook weer bij—samen begeleiden ze, met ieder hun eigen expertise, de deelnemers tijdens hun liefdesavontuur.” Zelf reageerde hij: “Ik ben ontzettend blij met dit nieuwe project en ik erg benieuwd wat jullie er van gaan vinden! Op naar een heel mooi nieuw seizoen van MAFS!”
➡ Niets missen? Volg de Married at First Sight Facebook-groep!