Niet voor ieder stel dat in Ik Vertrek naar het buitenland vertrekt is dat een succes. Jolande en Barbara zagen we naar Frankrijk vertrekken, maar nu zijn de twee een aantal jaar later alweer teruggekeerd naar Nederland. Aan De Telegraaf leggen ze uit waarom Frankrijk toch niet het beloofde land was.
Het leven is nu
“Na vijf jaar begon het toch te kriebelen. Niet omdat Frankrijk tegenviel, maar omdat we meer in Nederland wilden zijn”, vertelt Jolande. “We reisden al steeds vaker naar Nederland, België en Duitsland voor culturele projecten. Toen Barbara’s moeder onverwacht overleed, werd het ineens heel duidelijk: het leven is nu. Je kunt altijd weer iets nieuws opbouwen, maar tijd met de mensen die je lief zijn krijg je nooit terug.”
Flink wat tranen
Zo werd Frankrijk ingeruild voor Limburg. “Het was verdrietig maar ook mooi. Bijna al onze spullen hebben we weggegeven aan de mensen in het dorp. Alleen mijn oude, gehavende teddybeer, die ik vanaf mijn babytijd heb, is voor mij van onschatbare waarde. Die gaat overal mee naartoe.” Barbara moest wel flink wat tranen laten. “Gelukkig weten we dat we altijd welkom zijn. De nieuwe bewoners van het manoir hebben ons zelfs al uitgenodigd om langs te komen.”
➡ Niets missen van Ik Vertrek en lekker meepraten? Sluit je dan aan bij de Ik Vertrek Fans Facebook groep!