Het einde van Grote Gezinnen, Grote Vakanties komt langzaam in zicht en de eerste vakantie zit er inmiddels dan ook bijna op. De familie Van Ipenburg maakt zich klaar voor de terugreis. Ondertussen is de vakantie van de familie Scheerhoorn nog in volle gang. Zij leggen een bezoekje af aan een Frans kasteel. De familie Huisraad verkent het eiland Curaçao en de familie Verhoef geniet vooral van het zwembad.
Middeleeuws Frans kasteel
De elfkoppige familie Scheerhoorn gaat erop uit. Ze bezoeken met het hele gezin een middeleeuws Frans kasteel. Dat past met een bedrag van 77 euro perfect in het budget van zo’n 100 euro per dag tijdens de vakantie. Toch is niet ieder gezinslid enthousiast over het uitgekozen uitje, maar als ze er eenmaal zijn, lijkt zelfs schoonzoon Sander dit uitje wel te waarderen. Vooral de paardenshow is een schot in de roos. “Ik vind dit stiekem wel een van de leukere dingen die we tot nu toe hebben gedaan. Dat vind ik wel gaaf, dit vind ik echt leuk.” Daarna gaat het gezin door naar een zwempark waar de kinderen nog goed los kunnen.
Rijden in het buitenland
Ook de familie Huisraad gaat op pad. Ze willen meer zien van Curaçao en huren zelfs een busje waar ze met z’n allen in kunnen. Maar krijg het eerst maar eens voor elkaar om die auto zo in te delen dat alle kinderen ook daadwerkelijk passen. En dan moet het rijden nog beginnen… En dat rijden op die onverharde wegen gaat toch net wat anders dan in Nederland. Want waar mag je wel rijden en waar niet? Maar als ze dan eenmaal op de plaats van bestemming zijn aangekomen en in een rots kunnen kijken, kijken ze hun ogen uit. Eenmaal terug in het huisje hebben Thura en Quincy even tijd voor zichzelf. Het perfecte moment om uit te leggen hoe ze elkaar hebben leren kennen.
Vakantie voorbij
Voor de Familie van Ipenburg zit de vakantie er bijna op, dat betekent dat ze weer moeten gaan inpakken. Maar voordat ze naar huis kunnen, moet er nog een groot probleem worden opgelost. Zo ontbreekt er nog een slipper en een voetbal. Deze liggen op het dak en in de dakgoot, maar zijn gelukkig met een bezem wel te pakken te krijgen. Zo kunnen ze toch compleet afreizen naar Rotterdam.
Bij de familie Verhoef kunnen ze tijdens hun vakantie maar tot één conclusie komen: “Ik ben er wel achter dat het niet iets voor ons is, het kamperen. Dat heeft puur te maken dat je met te veel man bent. Het is te omslachtig met zoveel mensen.” En daar kan zelfs het opsplitsen niets aan veranderen.
➡ Niets missen van Grote Gezinnen, Grote Vakanties, Een Huis Vol en Meer Dan Verwacht? Word dan ook lid van deze Facebook-groep en klets gezellig mee!