Greetje Hakvoort werd bekend door de reallifesoap Urk!, waarvan seizoen 10 al weer voor de deur staat. In gesprek met Veronica Superguide doet de blondine een boekje open. Zo wordt er bijvoorbeeld gevraagd of Urk! eignelijk gescript is?
Gescript?
“Absoluut niet! Natuurlijk geven we onze plannen door en ook moet ik weleens opnieuw komen aanlopen voor een shot, maar verder is niets gestuurd. Daar ben ik ook veel te eigenwijs voor”, vertelt Greetje, die één keer een verzoek kreeg van een producer om iets opnieuw te zeggen. “Daar doe ik niet aan mee. Ik vertel ook nooit iets opnieuw. Als het niet op beeld staat, dan heeft de productie pech!” De cameraman van Urk! is er al jarenlang bij en dat vindt Greetje fijn. “Hij kent me door en door en eet ook vaak mee bij mij thuis of bij de andere deelnemers. Laatst moest hij zó hard om me lachen, dat zijn hele shot verpest was. Dan weet je dat het een leuke dag was!”
Trots op Urk
Hoe kan het toch dat Urk! zó goed bekeken wordt? “Er is al zoveel drama en glamour op televisie; wij zijn lekker normaal. Ik denk dat de gewone Nederlander zich met Urkers kan spiegelen met een zak chips voor de televisie. (…) Mensen dachten dat het leven van Urkers draait om drugs en kerken, maar dat is er door de serie wel af. We zijn nuchter, zorgzaam en beschermend. Laatst was er een dorpsgenoot die me in de supermarkt staande hield om te vertellen hoe trots hij is op de serie.”
➡ Gezellig meekletsen over Urk! ? Word lid van deze gezellig Facebook-groep!
‘Harde les’ voor Greetje (Urk!): “Pijnlijk tot op het bot..”