Een geheime opdracht heeft ervoor gezorgd dat het een chaos is in de loods. De vier teams in De Bondgenoten kregen allemaal een envelop, maar slechts één team heeft echt een opdracht. En dat blijken de Haaien te zijn. Alleen dat moeten ze geheim houden.
Gelijk bizar gedrag
Wanneer de bondjes op hun kamers de brieven moeten lezen wordt het daarna gelijk complete chaos. De Slangen beuken zich met veel geweld de kamer van de Haaien binnen, waar nieuwkomers Lisa en Jesse zich rot door schrikken. Ze zijn dan ook boos en geschrokken, waarop Geert zijn beklag gaat doen bij de groenhemden. Maar die halen er allemaal hun schouders voor op.
Brief stelen
Terwijl iedereen elkaar aan het verdenken is gaan Fatima en Erik op oorlogspad. Zij gaan de brief bij de Vossen stelen, maar worden opgemerkt door Peter. Het zorgt weer voor een bizarre situatie met een achtervolging. Helaas voor de dieven blijkt er echter geen brief meer in de envelop te zitten. De rest van de dag bestaat vooral uit achterdocht, de Slangen houden overal de wacht maar zijn nog geen steek verder.
Punten stelen
De Haaien moeten bepalen van welk bondje ze hoeveel punten af gaan pakken. Alleen… als een ander bondje ze door heeft moeten zij juist de punten afstaan. Zo staat er heel wat op het spel voor de Haaien. Maar de achterdocht groeit alleen maar, zeker wanneer er ook nog een geintje wordt uitgehaald met de jokers. De sfeer is in ieder geval ver te zoeken.
➡ Wil jij nou niets missen over De Bondgenoten? Volg dan De Bondgenoten Facebookgroep!