Augurkenkoning Oos Kesbeke heeft een moeilijke tijd achter de rug. Ongeluk komt nooit alleen en Oos moest afscheid nemen van zijn maatje Jonnie Boer, waarna hij te maken kreeg met nóg een verwoestende klap.
Verschrikkelijke week voor Augurkenkoning Oos Kesbeke
Hij kreeg namelijk te horen dat zijn zoon Silvian aan een een zeldzame en serieuze nierafwijking lijdt. In De Augurkenkoning wordt duidelijk dat hem dat bijzonder veel doet, met tranen als gevolg… “Mijn kind ging even naar de huisarts, toen naar het ziekenhuis en daar bleek dat hij nog maar dertig procent nierfunctie had.” Silvian vertelt dat hij een ontsteking had, in de tussenruimte van zijn nieren: “Dat is dus super zeldzaam, en komt eigenlijk alleen bij ouderen voor, en niet bij jongeren. Maar ik had het.”
Voor Oos was het klap nummer twee: “Eerst Jonnie… Toen Silvian. Toen onze oude kat, waarmee we naar de dierenarts gingen en terugkwamen zonder kat.” Het was een dramatische week: “En het gekke is, er komt dan gewoon helemaal niks uit je handen. Dat is zo raar.” Even kreeg hij te maken met een momentje van apathie, niets lukte, niets wilde, hij had geen zin, noem het allemaal maar op.
“De show must go on”
Kantoorjuf Fenny merkte dat het niet goed ging met Kesbeke: “Hij was gewoon helemaal van de leg. Silvian ook, dus dat was moeilijk. Maar ook al klinkt het lullig: het leven gaat door.” “De show must go on”, zegt Oos dan ook. “En het lullige is: andere mensen kunnen er niets aan doen dat jij heel veel verdriet hebt. Daar moet je ook rekening mee houden.” Er is en blijft ruimte voor nuance: “Het voordeel is wel: er schijnt altijd licht aan het einde van de tunnel. En die knul die knapt gelukkig weer op. Dus dat is een zorg minder.”