Nathalia was te zien in het afgelopen seizoen van Love Island. De 20-jarige beauty trok in de show veel op met Job, maar bleef toch als single achter. Gelukkig haalt ze veel voldoening uit haar opmerkelijke beroep: overledenenverzorger. “Vrienden dachten: gaat het wel goed met je?”
Overledenenverzorger
“Mijn interesse in het vak begon 2,5 jaar geleden”, legt Nathalia uit aan De Telegraaf. “Toen overleed mijn tante. Ik zag haar echt als mijn moeder, want ze heeft me, samen met mijn oom, opgevoed. Mijn ouders waren daar niet toe in staat en op driejarige leeftijd trok mijn tante aan de bel. (…) Bij het overlijden van mijn tante wilde ik het liefst helpen met alles. Ik mocht helpen met het aankleden en wassen en ook de uitvaart heb ik deels georganiseerd. Ik vond het heel mooi dat dat kon en was de mensen van de verzorging heel dankbaar.”
Veel voldoening
Ze vervolgt: “Toen ik een jaar geleden een vacature open zag staan op Indeed, heb ik zonder erbij na te denken gesolliciteerd. Ik heb toen twee meeloopdagen gehad en wist meteen dat ik dit wilde doen. Ik ga elke dag met plezier naar mijn werk en haal er nog steeds voldoening uit.” En dat terwijl Nathalia voor de studie richting de sector media en eventmanagement ging. “Ik ben blij dat ik de opleiding heb afgemaakt, maar ben er wel zeker van dat ik door wil in déze branche. Misschien dat ik nog een keer de overstap maak naar uitvaartondernemer, maar voor nu leer ik hier nog genoeg.”
De openbaring
“Dit werk doe ik nu een jaar. Naast de opbaring zorgen we ook voor het vervoer van de overledenen. Als zij in het ziekenhuis lagen, brengen we ze naar huis en ook als ze boven in de slaapkamer liggen, zorgen we dat ze beneden komen. Hierdoor zijn we meestal het eerste gezicht dat dierbaren zien na het overlijden. Het belangrijkste en mooiste van het werk is de opbaring. We zorgen voor zowel het bed- als de kistopbaring en soms helpen nabestaanden hier ook aan mee. Dit kan de ene keer wat langer duren en de andere keer ben je met een uurtje klaar. Dit heeft alles te maken met de staat waarin iemand verkeert. Al met al zorgen we dat de overledenen een mooie laatste reis kan maken”, aldus Nathalia tot slot. Het complete interview lees je hier.
➡ Niets missen van Love Island? Volg deze Love Island Facebook-groep!
@nathaliabouwhuisI miss your care and your love fostermother love u♬ Runnin’ (Lose It All) – Maria Camboia