De vijfde week van Married at First Sight is alweer ten einde gekomen. In de aflevering van vanavond werd duidelijk dat het eerste MAFS-huwelijk eigenlijk al verbroken is. Tussen Dirk en Anneke komt het namelijk niet meer goed. Ondertussen genieten andere koppels juist volop van hun huwelijksreis. Jeppe en Jantine hebben een mooie dag gepland, Gerben en Erik vermaken zich en ook tussen Jerney en Jeffrey is het erg gezellig. Hoe het tussen Bastiaan en Suzanne zit, moet nog blijken. Van zijn aanrakingen wordt zij nu nog niet vrolijk. Een samenvatting van de aflevering.
Zeeziek
De huwelijksreis van Jeppe en Jantine verloopt tot op heden vrij soepel. Ze hebben het prima naar hun zin met elkaar en gaan vandaag dolfijnen en walrussen kijken. Beide zijn echter bang dat ze zeeziek worden, desondanks hebben ze er wel zin in. Ze genieten intens van hun uitje op het water, totdat Jeppe begint te overgeven.
Jantine vindt het zielig voor Jeppe, die zelfs nog blijkt flauwgevallen buiten beeld. Gelukkig knapt hij niet veel later alweer wat op en kunnen de twee nog samen wat gaan drinken. Daar is Jeppe onder meer benieuwd naar haar relatiegeschiedenis. De twee voeren een openhartig gesprek, waarin blijkt dat ze beide in het verleden bedrogen zijn. Of ze elkaar wel vertrouwen? Jeppe Jantine wel, maar andersom heeft dat nog wat tijd nodig.
Het Noorderlicht
Ook Gerben en Erik zijn op huwelijksreis. Ze hebben een aantal bijzondere activiteiten gepland staan om elkaar beter te leren kennen. In een dry suit drijven ze op het water, maar daar gaat het voor Gerben niet heel lekker. Zijn masker zit over zijn mond waardoor hij heeft Spaans benauwd krijgt, maar Erik helpt hem niet. Gelukkig is er wel een gids die Gerben uit zijn lijden verlost.
In het water hebben Erik en Gerben ondertussen de dikste lol. Erik: “We kunnen het wel goed samen. Maar het is nog pril. Als je het doet op zo’n rustige manier als dit, dan heb je de meeste kans van slagen dat het wel goed komt.” Later op de dag is het tijd voor een andere bijzondere activiteit. Ze gaan op zoek naar het Noorderlicht. Urenlang hebben ze gereden en niets gevonden, maar desondanks was de trip voor hen zeker geslaagd.
Niet eerlijk over twijfels
Bij Bastiaan en Suzanne lijkt het best goed te gaan, maar Suzanne durft nog niet echt eerlijk te zijn over haar gevoel. Terwijl ze samen uiteten gaan, merkt ze wel dat iets haar irriteert. “Soms heb ik het gevoel dat ik hem onbewust beïnvloed in wat ik vind. Trek gewoon je eigen plan. Het maakt mij echt niet uit wat je eet. Als je maar eet.” Aan tafel hebben de twee een openhartig gesprek. Bastiaan geeft hij aan hij zoekt, maar wil ook rekening houden met het feit dat Suzanne nog niet echt toe is aan aanrakingen.
Als hij niet veel later opstaat van tafel, geeft hij haar een kus. Iets waar Suzanne niet op zat te wachten. “Ik vond het in dit geval heel ongemakkelijk, deze move. Omdat ik zeg maar niet nu voel om dat bij hem te doen. De gedachte die mij nu het meeste bezighoudt, is hem nog steeds meer leren kennen, maar ook de deur echt openhouden. Het zou een verschil maken als hij minder met mij mee zou praten en echt staat voor wat hij zelf vindt. Maar ik denk niet dat dat in de aard van het beestje zit. Daar hoef ik niet over na te denken, want ik wil hem niet veranderen. Hij is leuk zoals hij is, maar nu ligt het balletje bij mij om te zien wat er kan groeien.” Komt dat nog goed?
Verjaardag
Voor Jeffrey en Jerney is het een speciale dag. Jerney is jarig en dat moet natuurlijk gevierd worden. Hun activiteit van vandaag vindt plaats op een boot. Maar ook nemen ze de tijd om te snorkelen en dat is best eng, want Jerney is doodsbang voor vissen… Toch durft ze het aan. Eenmaal weer aan boord, breekt ze in trainen uit. Het hele avontuur maakt veel los bij haar en alles kwam even binnen. Bij Jeffrey durft ze het te uiten. En met hem lijkt ze een goede man te pakken te hebben, want voor de avond regelt hij een date op het strand met een bijzonder cadeau: Een fotolijstje met de tekst Mr. & Mrs.
Gebroken huwelijk
Naast de goede verhalen rondom de huwelijksreizen, is er ook een treurig verhaal. Het huwelijk van Anneke en Dirk is namelijk nu al voorbij. De twee zijn een gesprek met elkaar aangegaan, waaruit eigenlijk al vrij snel bleek dat Anneke het helemaal niet meer wil proberen. Ze heeft een grote fout gemaakt door ‘ja’ te zeggen bij het altaar en biedt Dirk haar excuses aan voor het kwetsen. Hij blijft verbouwereerd achter. Lees ook: Eerste MAFS-huwelijk nu al gestrand: “Wat een dramaqueen, dit is een foute vrouw”.
➡ Niets missen? Volg de Married at First Sight Facebook-groep!