Marieke Mulder is één van de deelnemers aan het nieuwe programma Onderweg naar Liefde, B&B Vol Liefde, maar dan onderweg dus. En dat is Marieke wel, ze is eigenlijk altijd onderweg, maar als ze dan toch een thuisbasis heeft, dan is het wel het onherbergzame Lapland!
Marieke Mulder in Onderweg naar Liefde
De pas 24-jarige Marieke voelt zich dan ook helemaal thuis in het koude Zweedse Lapland, waar ze acht tot tien maanden per jaar vertoeft, als gids, dus ze werkt er ook daadwerkelijk. Als ze dan eenmaal vrij is, twee à vier maanden per jaar, reist ze zelf met haar bus door Scandinavië, maar vergeet ze ook haar familie niet, die in Noord-Holland woont. Wat natuurlijk wel wat anders is dan Scandinavië!
Onderweg naar Liefde-Marieke geniet met volle teugen van haar avontuurlijke leventje, maar één ding is lastig: de liefde vinden. Immers: in de verre, koude uithoeken van het noorden van deze wereld liggen de potentiële partners zeker niet voor het oprapen. Desondanks blijft ze hopen op die ene jongen die niet alleen volwassen is en initiatief neemt, maar ook nog eens net zo avontuurlijk is als zij. In Onderweg naar Liefde reist ze met haar dates door… Noorwegen!
Onderweg naar Liefde-Marieke houdt van bergen
“Mij kun je wakker maken voor allerlei avonturen: van snowboarden, hiken en mountainbiken tot aan sneeuwscooterrijden en hardlopen over het ijs”, zegt Marieke zelf op de website van KRO-NCRV, maar ze beschikt ook over een drukbezocht Instagram-profiel, waarop ze zichzelf ‘nomadic nature guide’ noemt. Op de website van haar bedrijf, Mudu Madness (‘Mu staat voor Mulder, dat is mijn achternaam. Du is voor Dutch, want: ondanks dat ik veel in het buitenland ben, ben en blijf ik wel trots op waar ik vandaan kom natuurlijk!’), schrijft ze: “Tot mijn negentiende heb ik altijd geschaatst. Ik kwam veel in het buitenland voor trainingskampen. Nadat ik was gestopt ging ik voor het eerst naar Noorwegen. Ik was daar een half jaar. Gelijk was ik om. Ik kon hetgeen wat ik het allerliefste doe combineren. Sporten en buiten zijn! Sindsdien ben ik het allerliefste op een sportief avontuur in het buitenland en als ik dan mag kiezen: het meest graag in de bergen!”
Sneeuwscootertocht
“Dat maakt ook dat ik al jaren als natuurgids werk. Ik begeleid groepen variërend van twee personen (dus privé tours) tot 200 personen (veelal bedrijven). De activiteiten die ik doe zijn ook heel verschillend. Van een week lang hiken door de bergen tot een sneeuwscootertocht over de bevroren zee. De combinatie hiervan is het allerleukste wat er is!”, vervolgt Onderweg naar Liefde-Marieke.
➡ Niets missen van Onderweg naar Liefde? Volg dan onze groep!
Dit bericht op Instagram bekijken